Telefon
+90 533 05868 09

Aynı anda hem sert hem de hafif

Karbon çerçeve üretim teknolojisi

Günümüzde çoğu sürücü karbonun kadro ve bileşenler için ideal malzeme olduğunu kabul ediyor. Aynı zamanda hafif ve sert karbon fiber, motosikletin davranışsal olarak daha duyarlı, kullanım açısından daha dinamik ve şeffaf olmasını sağlar. Evet, önceki nesil Süper Hafif Performanslı karbon gazeteciler tarafından tanındı ve sağlayıcılarımız tarafından birinci sınıf yarışmalarda test edildi. Ancak 2016’da mühendislerimiz malzemeyi daha da iyi hazırladı — C62 ile tanışın. %62 karbon iplik içeren çerçeve malzemesi!

Monokok üretim süreci

Yenilikçi karbon

Gelişmiş Twin Mold, CUBE tarafından geliştirilen özel bir üretim sürecidir. Bu teknolojinin özü, karbon fiber katmanlarının monokokun kesin olarak tanımlanmış kısımlarına hassas bir şekilde uygulanmasında yatmaktadır. Sonuç, en hafif üründür; her gram önemlidir! — bisiklet çerçevesi. Üretim sürecinde en sert ana modelin kullanılması ve bunun daha sonra özel bir şekilde çerçeveden çıkarılması önemlidir. Hepsi bir arada, bu, malzemenin «topaklanmasını» azaltmayı ve malzemedeki en ufak boşlukları ve kusurları önlemeyi mümkün kılar. Sonuç, en hafif çerçevelerimizin artan güvenliği ve güvenilirliğidir.

Güvenilir ve güvenli

Dağıtılmış nanopartiküller

Yüksek kaliteli karbon elyafı oluştururken, karbon yapısının bileşenlerini açıkça tanımlanmış orijinal oranlarda birleştiriyoruz. Bu nedenle C62 serisi çerçevelerimiz inanılmaz derecede sağlamdır; üretim süreçlerinde Yüksek Modüllü elyaflar kullanırız. Ek olarak, karbon filament katmanlarını bir arada tutan reçine içindeki dağılmış nanopartiküllerin dağılımını da yakından izliyoruz. Bu, çerçeveyi önceki nesillere göre daha güvenilir ve daha güçlü hale getirir ve hatta SHPC çerçeveleri seviyesine yükselmesine olanak tanır!